Παρουσίαση του Ερευνητικού Έργου ΙΕΕ EPISCOPE σε Κροατία ΚΑΙ Αγγλία

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ 2014 (EnergyandtheEnvironment 2014) Οκτώβριος 21-24, 2014, Οπατία-Κροατία.

Το Παγκόσμιο Συνέδριο ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ 2014 (EnergyandtheEnvironment 2014) πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 21 μέχρι την Παρασκευή 24 Οκτώβριου 2014 στην Οπατία της Κροατίας.

Το συνέδριο είχε ως θέμα τις Νέες Τεχνολογίες στη Μηχανική Ενέργειας και της Περιβαλλοντικής Προστασίας.

Από το ΤΕΠΑΚ συμμετείχε σαν κύρια ομιλήτρια η Καθηγήτρια Δέσποινα Σεργίδου που παρουσίασε αποτελέσματα του Ευρωπαϊκού Προγράμματος ΙΕΕ EPISCOPE στη θεματική ενότητα “Energy Efficiency and Environmental Protection” . Η παρουσίαση έγινε την Πέμπτη 23 Οκτωβρίου .

Στο συνέδριο συμμετείχαν σύνεδροι από διάφορες χώρες Παγκοσμίως και το συνέδριο διεξήχθη στην Αγγλική και στην Κροατική γλώσσα.

Η Καθ. Δέσποινα Σεργίδου, παρουσίασε επίσης αποτελέσματα του Ερευνητικού της έργου και του Ευρωπαϊκού Προγράμματος ΙΕΕ EPISCOPE στο πανεπιστήμιο του Westminster, στο Λονδίνο. Έγινε δικτύωση με ακαδημαϊκούς και ερευνητές του πανεπιστημίου και συζητήσεις που αφορούν μελλοντικές συνεργασίες και ερευνητικές δραστηριότητες.

Πατήστε στον πιο κάτω σύνδεσμο για να δείτε την Παρουσίαση του Ερευνητικού Έργου ΙΕΕ EPISCOPE στην Κροατία:

CUT-Croatia-HSSE-MSRB